تبلیغات
Online User بصیرت عاشورائی

بصیرت عاشورائی
" بازمانده ای از شهدای كربلای (جزیره) بواریـن "

مدعی العموم در قوه قضائیه چی میكند!!!؟

 

" بموجب ماده ده آئیین نامه اصلاحی قانون تشکیل دادگاههای عمومی و انقلاب  وظایف مدعی العموم به دادستان محول گردیده است .

بر این اساس ، احقاق و استیفای حقوق عمومی بر عهده دادستان است که با توجه به صلاحیت محلی وی، توسط مقنن عهده دار امر تعقیب شناخته شده است " لینک

معنی ساده مدعی العموم اینست كه به جای عموم مردم كه حقی از آنها ضایع می گردد وارد شود و حق خواهی كند.من باب مثال اگر شخصی یا گروهی به حقی از كل مردم كشور دست اندازی كرده و تجاوز نماید ،بدون توجه به اینكه شاكی خصوصی داشته باشد یا نه ،مدعی العموم ملزم است وارد شود و احقاق حق كند.در این چند سال شاهد بسیاری از تخلفات و جرایمی که جنبه عمومی دارد  بوده ایم ،خصوصا در مورد اجرای عدالت ! دولت دكتر احمدی نژاد با آمدنش، عملی كردن اهداف ترسیم شده امام خمینی كبیررا آغاز نمود ، اما باز با صف آرائی خواص دنیاطلب و زبون با همكاری مافیای ثروت و قدرت روبرو شد .این مافیا بعد از انقلاب اسلامی از ضعف دولتها و دستگاههای ذیربط سو استفاده كرده و شكل گرفتند و مانند زالو صفتان ،انگل وار خون ملت را مكیده و به افعی تبدیل شده اند،به گونه ای كه در تمامی دستگاههای نظام نفوذ كرده اند و تا بدان جا پیشرفتند ،كه مفسدی به نام شهرام جزایری كه در میان مافیای ثروت و قدرت جوجه ای بیشتر به حساب نمی آمد ، با دادن رشوه و پول های كثیف به عده ای از مسئولین غفلت زده ،آزادانه در صحن مجلس رفت و آمد می کند.حتی آن قدر پیش می رود كه با لاوی بازی با عوامل كوته فكر و دنیا طلب مجلس ، قانونی به سود خویش به تصویب می رساند.

فلذا مردم آگاه و ارزش مدار ،که از این روند نزولیِ در اجرای اهداف ارزشی انقلاب ، ناراضی بودند ، با رای دادن به دكتر احمدی نژاد (كه یك آرمانگرای ولائی است و توانسته ساختار حكومت را دگرگون نماید )اهداف فراموش شده امام رو ح الله و مقام معظم رهبری را بار دیگر زنده كردند.

***

اولین مورد برپایی حكومت اسلامی اجرای عدالت از دست رفته مردم است،همانگونه که درآیه: « لقد ارسلنا بالبینات و ارسلنا معهم الکتاب و المیزان لیقوم الناس با لقسط» یکی از اهداف مشترک پیامبران ایجاد عدالت اجتماعی عنوان شده است.

 اجرای عدالت  ،مردم را به انقلاب و آینده نظام امیدوار ترمی نماید ، اما متاسفانه در مسیر اجرای آن ،عده ای از منافع ملت ، برای خود كاخ های اشرافی گری  ساخته  و دوران طاغوت را به شكلی نو در غالب انقلابی مذهبی ، رشد داده اند و اقدام به اعمال ضد ارزشی ،به ضرر انقلاب و مردم با ماهیتی مجرمانه و ظالمانه ، نموده اند.

لذا مدعی العموم كه می بایستی  به صورت بسیار فعال اقدام به حق خواهی از طرف مردم کند، هیچ گونه اقدام مثبتی در جهت احقاق حق مردم نداشت .اگر هم موردی را پیگیری می كردند فقط نمایشی یا سیاسی و هدف دار بوده است.

آیا قضاوت در نظام اسلامی كه منادی آن حضرت علی (ع) بود،که حتی حق ضیف ترین اقشار(حتی غیر مسلمان) را محترم و بزرگ می شمرد ،‌اینگونه است؟؟؟!

چرا اجرای طرح هدفمندی یارانه ها كه الحق و الانصاف ،مردم را با طعم شیرین عدالت آشنا نمود(ومورد تایید رهبری معظم و بزرگان قرار گرفت و مردم محروم ترین نقاط ایران اسلامی را نیز به حقشان رساند)،مورد حمله غرض ورزانه و ظالمانه مافیای ثروت و قدرت و سیاسیون جاه طلب قرار می گیرد؟؟؟!

ایجاد تورم و گرانی های ساختگی ،احتكار و هرج و مرج اقتصادی را حضرات رقم می زنند وبا این کار می خواهند جلوی روند اجرای عدالت را بگیرند.پس مدعی العموم کجاست؟

در همین چند ماه اخیر معضلاتی برای كم رنگ كردن موفقیت های دولت در طرح هدفمندی یارانه ها بر مردم تحمیل کردند (افزایش كاذب سكه و ارز و هزاران ترفند و كارشكنی دیگر)اما! مدعی العموم فقط جز چند مصاحبه شعار گونه ،عملی قاطع در برابر این مفاسد هدف دار از خود نشان نداد!!!

این در حالی است  كه  سرنخ این كارشكنی ها و التهاب آفرینی ها و سوء استفاده های اقتصادی ، از طرف مردم و دلسوزان اعلام شده بود. نمونه آن ،شركت جهان وابسته به شهرداری تهران ،در رابطه با خرید كلان سكه آنهم با پول های بیت المال بود یا وارد كننده های خودرو كه میلیاردها تومان سود های باد آورده را از التهابات ارزی به جیب زدند و با حمایت عوامل سیاسی مغرض ، از طریق رسانه ها و تریبو نهای سیاه نما و اشكال تراش ، با عث گرانی های ساختگی و سود جوئی های عده ای فرصت طلب شدند.آنها با این خط و مشی فشار های اقتصادی را بر مردم تحمیل نمودندو در كسب منافع نا مشروع ،دست به هر عملی غیر اخلاقی و ضد قانون زدند و آینده مردم و نظام برایشان هیچ اهمیتی ندارد .

حال پیدا کنیم پرتقال فروش را!(مدعی العموم پس كجاست).

در همین قضایای جنجالی اختلاس بانكی ، با توجه به آنكه حضرت امام خامنه ای و جناب آقای رئیس جمهور خواستار اشّد مجازات برای عوامل آن در هر لباس و مقامی شدند، متاسفانه ! مدعی العموم ،چیزی جز مصاحبه های ابهام آلود و دوپهلو كه مردم را به دولتیان مضنون  كند ،ارائه نکرد!.

خواسته یا ناخواسته! به گونه ای در افكار عوام  القا شده است ، كه اگر شخصی در دادگاه به ضررش حكم داده شود ، دولت را مقصر می داند ! شهرداری نارضایتی ایجاد می كند ،باز دولت را مقصر نشان می دهند ، نمایندگان مجلس سوء استفاده های سیاسی و مالی می كنند،باز دولت را مقصر نشان می دهند و جالبتر اینجاست که ،نماینده دولت در صحن مجلس برای پاسخ گوئی به موارد مطرح شده ی طرح هدفمندی یارانه ها حضور می  یابد ،که مورد ضرب و شتم و حمله فیزیكی نمایندگان خاطی و بی منطق قرار می گیرد !و بد تر از آن ،ریاست مجلس است كه این عمل زشت و مجرمانه را تایید می كندو خواستار اخراج نماینده دولت از مجلس می شود! به نظر شما خوانندگان محترم مدعی العموم پس كی باید وارد معركه شود؟؟؟!

همچنین صدها مورد و مصداق دیگر، كه به خاطر سعه صدر و سكوت ولایت مدارانه دولت مردان ،مغرضین و غفلت زده ها از آن سو استفاده نموده  اند و به دلیل كوتاهی مدعی العموم در انجام وظیفه ،بر شدت اعمال مجرمانه و دشمن شاد كن خود افزوده اند.حتی شاهد آن هستیم كه افرادی صاحب منصب در قوه قضائیه هم به جمع تخریب كنندگان  و اتهام زنندگان به دولت ، پیوسته اند.*

حال باید نشست و دید،که مدعی العموم كی از خواب غفلت بیدار می شود!!!

به امید روزی كه هرمسئولی در هر پستی ،رضایت خداوند و حضرت بقیه الاعظم را در نظر بگیرد و به نصایح مقام عظمای ولایت گوش جان فرا دهند و به وظیفه ای كه برایش ترسیم شده عمل نماید.

اگر اینگونه نباشد چگونه در یوم الحشر ،جواب خداوند متعال و خون هزاران شهید حق طلب را كه در راه برپائی این نظام الهی ،جان خود را ایثار نموده اند ،خواهیم داد؟

 

پی نوشت:

* جدید ترین مورد آن ، اظهارات دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه در جمع روسای نمایندگی ایران در خارج از كشور بود كه ناجوانمرادنه ، قوه مجریه و شخص رئیس جمهور را مورد اتهام های واهی قرار داده است.

** همین جا از دکتر کوچک زاده  به خاطر تذکر به جا و به حقشان در مجلس به برادران لاریجانی !تشکر میکنیم.(تذکر اصل 156)


فایل صوتی تذکر دکتر کوچک زاده در مجلس
طبقه بندی: تحلیل و نقل ها،
برچسب ها: مدعی العموم، احقاق و استیفای حقوق عمومی، اجرای عدالت، صف آرائی خواص دنیاطلب، شهرام جزایری، مافیای ثروت و قدرت، صحن مجلس، غالب انقلابی مذهبی، ایجاد تورم و گرانی های ساختگی، تریبو نهای سیاه نما و اشكال تراش، اختلاس بانكی، ریاست مجلس،
[ شنبه 2 اردیبهشت 1391 ] [ 12:47 ب.ظ ] [ علی اكبر ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

این وبلاگ با هدف عمل به فرمایشات و منویات مقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه ای (حفظه الله) و بصیرت افزائی در جهت با لابردن سطح آگاهی ،تحلیل و یادآوری تاریخ مظلوم تشییع که در هر برهه از زمان با ترفند ها و فتنه های دنیوی در مبارزه بوده است،فعالیت می نماید.
" امام خامنه ای : بصیرت (عاشورائی) یعنی اینکه بدانیم شمری که سر امام حسین (ع) را برید همان جانباز جنگ صفین بود که تا مرز شهادت پیش رفت. "
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
t>

قافلـه ی صبـــر و بصــیرتقافلـه ی صبـــر و بصــیرت

 آسمانی ها

ایران رمان