تبلیغات
Online User بصیرت عاشورائی

بصیرت عاشورائی
" بازمانده ای از شهدای كربلای (جزیره) بواریـن "

به همه سخنان حضرت آقا ایمان داشته باشیم

سال جدید را به دوستان و مخاطبان گرامی تبریک عرض می نماییم و انشاء الله در سال 91 که سال تولید ملی ،حمایت از کار و سرمایه ایرانی نام گرفت تلاشی دوچندان در جهت عمل به فرمایشات و منویات مقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه ای (حفظه الله) داشته باشم .سال 91 که سالی سرنوشت ساز و بسیار مهم می باشد در اینجا به بخش عمده‌ای از سخنان رهبر معظم انقلاب در مشهد مقدس که به مذاق برخی از سیاسیون و رسانه‌های منتسب به آنان خوش نیامده و مانند دفعات قبلی این كلام نورانی را نیز نادیده گرفته و به راحتی از كنار آن گذشتند اشاره شده است.

احمدی‌نژاد در همایش دوم گفتمان انقلاب اسلامی گفته بود: «اگر یك دولت فقط یكی از این اقدامات كنترل مصرف سوخت، هسته‌ای شدن ایران، كوچك كردن دولت، اجرای اصل44، پرداخت سهام عدالت، فضایی شدن، افزایش صادرات غیرنفتی، اجرای هدفمندی یارانه‌ها و تحول اقتصادی را در طول دوره خود به اجرا درمی‌آورد برای معرفی كردن خود به‌عنوان یك دولت موفق كافی نبود؟!»


امام خامنه‌ای در سخنان خود در مشهد برای بیان موفقیت‌ها و نقاط مثبت نظام نیز به همین موارد استناد كردند! ابتدا تأكید كردند كه شعار ما می‌توانیم كه شعار احمدی‌نژاد در انتخابات بود همان شعار امام خمینی و انقلاب اسلامی است و ملت ما توانست به همه دشمنان بفهماند ما می‌توانیم. امام خامنه‌ای سپس از طرح هدفمندی یارانه‌ها و نحوه اجرای آن توسط دولت بشدت دفاع كردند: «با هدفمندی یارانه‌ها، در واقع یك تعادلی، یك اجرای عدالتی در تقسیم و توزیع یارانه‌ها وجود پیدا كرده است و من خبرهای موثقی از سراسر كشور دارم كه حاكی از آن است این كار در بهبود زندگی طبقات ضعیف نقش مؤثر داشته است. این یكی از هدفهاست كه مهمترین هدف و مقصد از این قانون هم همین است.» همین نكته كه نحوه اجرای هدفمندی یارانه‌ها به روش درستی صورت می‌گیرد خطی است كه برخی نمایندگان در مجلس به بهانه مخالفت با آن توانستند اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها را متوقف كنند.
سپس رهبر معظم انقلاب به خودكفایی بنزین، پیشرفت‌های علمی، فضایی و هسته‌ای شدن، طرح مسكن مهر و... كه همه جزو دستاوردهای دولت محسوب می‌شود اشاره كردند و از آنها به‌عنوان نقاط قوت جمهوری اسلامی نام بردند و آخرین تیر بر تابوت منتقدان غیرمنصف هم حمایت كامل ایشان از دستگاه دیپلماسی بود كه آن را فعال نامیدند.
این سخنان شباهت بسیاری به سخنان ایشان در جمع مردم فارس دارد كه در حالی كه فشارهای زیادی در ماجرای استعفای وزیر اطلاعات بر دولت وارد می‌شد معظم‌له از دولت حمایت كردند و البته رسانه‌های مدعی اصولگرایی این سخنان را سانسور كردند: «... (دشمنان) می‌دانند كه دولت مشغول تلاش و فعالیت و خدمت است. خب، واقعاً در كشور دارد خدمت انجام می‌گیرد. هر جا خدمت باشد، هم مردم طرفدار هستند، هم رهبری طرفدار است. ما كه راجع به شخص قضاوت نمی‌كنیم؛ ما كار را، خط را، جهت‌گیری را ملاك و معیار قرار می‌دهیم. آنجایی كه كار و خدمت و تلاش هست، حمایت ما هست، حمایت مردم هست و بحمدالله امروز كار دارد انجام می‌گیرد.»
رهبر فرزانه انقلاب پس از پاسخ رئیس‌جمهور به مجلس كه باعث عصبانیت انتخاب نشدگان از سوی ملت از منتخب ملت شد، در حالی كه از اكنون انتخاب‌نشدگان از سوی ملت می‌خواهند به‌زعم خود صحبت‌های احمدی‌نژاد را تلافی كنند تذكر جدی‌ای در این خصوص ایراد فرمودند: «امروز ما احتیاج داریم به اتحاد و یكپارچگی. بهانه‌های اختلاف زیاد است. گاهی در یك قضیه‌ای سلیقه یك نفر، دو نفر با هم یكسان نیست؛ این نباید بهانه اختلاف بشود. گاهی در كسی یك گرایشی هست، در دیگری نیست؛ این نباید مایه اختلاف بشود. آرا، نظرات، همه محترمند. اختلاف در درون و منازعه در درون موجب فشل می‌شود ... هم دولت حریم مجلس را حفظ كند، هم مجلس حریم دولت و رئیس‌جمهور را حفظ كند؛ با هم باشند، در كنار هم باشند.»
امام خامنه‌ای همچنین در مذمت رفتار برخی مدعیان اصولگرایی، باز هم همان سخنانی را بیان كردند كه سال گذشته فرمودند: «امیرالمؤمنین‌(ع) به ما درس می‌دهد می‌فرماید: «لیس من طلب الحق فاخطأه كمن طلب الباطل فأصابه». مخالفین دو جورند؛ یك مخالفی است كه دنبال حق است، او هم دنبال جمهوری اسلامی است، او هم دنبال انقلاب است، او هم دنبال دین و خداست، منتها راه را اشتباه كرده؛ با این نباید دشمنی كرد؛ این فرق دارد با كسی كه در جهت غیرنظام اسلامی، با هدف معاندانه علیه نظام اسلامی حركت می‌كند. دل‌ها را به هم نرم كنید، برخوردها را نسبت به یكدیگر مهربانانه تر كنید.» این رفتار بشدت معنی‌دار است، سخنانی كه سال گذشته در جمع برخی خواص بیان شد و از آنجا كه به آنها عمل نشد، اكنون در جمع مردم بیان می‌شود و به بین مردم كشیده می‌شود... كسانی كه فتنه 88 را در كنار جریان موهوم انحرافی معرفی می‌كنند، توجه نمایند این صحبت‌های امام خامنه‌ای بر این پیش‌فرض استوار است كه اگر اشتباهی باشد هم باید اینگونه برخورد كرد، نه اینكه بنابر احتمال یك در میلیون از خطر محاربین و فراماسونرها سخن گفت!
ایشان در بخش آخر سخنانشان از اینكه رسانه‌های مجازی باعث شده‌اند كه افراد بی‌محابا علیه یكدیگر حرف بزنند گله كردند؛ كیست كه نداند كدام جریان رسانه ندارد و چه كسانی كدام گروه را آماج دروغ‌ها و فحاشی‌های خود قرار داده‌اند. صحبت علیه چه كسانی اصلاً تعقیب ندارد و انتقاد از چه كسانی باعث حبس و تعزیر می‌شود.
امام خامنه‌ای همچنین از جوانان انقلابی در برابر برخوردهای سلیقه‌ای حمایت كردند. سؤال روشن این است: كدام جوانان انقلابی منظور ایشان است؟ آیا با منتسبان به برخی چهره‌های سیاسی برخوردی صورت می‌گیرد؟

این یادداشت در روزنامه ایران آمده است
طبقه بندی: تحلیل و نقل ها،
برچسب ها: فرمایشات امام خامنه ای در مشهد،
[ شنبه 12 فروردین 1391 ] [ 02:41 ب.ظ ] [ حسین ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

این وبلاگ با هدف عمل به فرمایشات و منویات مقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه ای (حفظه الله) و بصیرت افزائی در جهت با لابردن سطح آگاهی ،تحلیل و یادآوری تاریخ مظلوم تشییع که در هر برهه از زمان با ترفند ها و فتنه های دنیوی در مبارزه بوده است،فعالیت می نماید.
" امام خامنه ای : بصیرت (عاشورائی) یعنی اینکه بدانیم شمری که سر امام حسین (ع) را برید همان جانباز جنگ صفین بود که تا مرز شهادت پیش رفت. "
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
t>

قافلـه ی صبـــر و بصــیرتقافلـه ی صبـــر و بصــیرت

 آسمانی ها

ایران رمان