تبلیغات
Online User بصیرت عاشورائی

بصیرت عاشورائی
" بازمانده ای از شهدای كربلای (جزیره) بواریـن "

     مجلس کم محتوا با سوالهای بی محتوا ، پاسخ گو حازق و با بصیرت          درگفتمان اصیل و آرمانی حضرت روح الله (ره) در خصوص حکومت داری اسلامی ، آزادی بیان و انتقاد های سازنده از بزرگ ترین عوامل برای پیشرفت و تعالی حکومت محسوب می شود چرا که این عوامل برای بالا بردن کیفیت و کمیت تفکر کارگزاران نظام ، (که حاصل آن راندمان مثبت  و انتخاب بهترین افراد برای قانون گذاری تا اجرای آن نظریه و انتقادهای سازنده و دلسوزانه می باشد) بسیار موثراست. در شکل گیری و تثبیت دموکراسی دینی ،بر خلاف دنیای استکبار و نظریه های کاپیتالیستی که حکومت دینی را مردود ،دیکتاتور و عقب مانده تبلیغ می کنند، مبنای فکری ، مردم سالاری دینی است و آن به عنوان تنها حکومتی در عالم مطرح است که  مردم در آن  بصورت واقعی با انتخاب حاکمان،در سرنوشت نظامشان دخیل هستند . این برتری ما ، در سایه لطف الهی و عنایات حضرت  ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) و رهبریت معظم امام خامنه ای(حفظه الله) به رشد و بالندگی رسیده است و باعث شده جهان از این روش حکومتی مردم سالارانه ی پایبند به اصول و شریعت اسلام ، الگو بر داری کند.


با این تفاسیر اگر ما بخواهیم ، این نعمت آزادی بیان و انتقاد کردن را ، وسیله ای برای اغراض شخصی و دنیوی خود یا جناح و حزب خاصی قراردهیم ، جز هرج و مرج سیاسی و القای یاس و ناامیدی در افکار جامعه حاصلی نداشته و نخواهد داشت.

 به فرموده حضرت امام خامنه ای در نوروز 1390(نقل به مضمون)  "مسائلی غیر ضروری که در آن مردم نقشی نداشته ، باید در بین کارگزاران حل و فصل گردد. حرام است که در بین مردم تبلیغ و رسانه ای شود ، چرا که حاصل آن تشویش و التهاب در بین مردم و در نهایت باعث یاس و نامیدی بیشتر است"اما متاسفانه عده ای از خواص حاشیه ساز، مغرض وبه قول دکتر بد اخلاق سیاسی ، بر خلاف نظر صریح ولی فقیه ، به این عمل زشت و دشمن شاد کن روی آورده و  مردم را درگیر جنجال های سیاسی بی مورد می کنند. مورد بارز ، آن رفتار های ساختار شکن و ضد ولایی مجلس هشتم است ، که در آن عده ای ور شکسته ی سیاسی ، جاه طلب و مردودِ فتنه 88 ، با جو سازی  و جنجالی کردن  مسائلی ( که مهمترین آن سوال از ریاست  محترم جمهوری بود)باعث مشوش شدن افکار عمومی می شوند .آنها با پیراهن عثمان نمودن این گونه مسائل ،چند صباحی خوراک تبلیغاتی  خود را فراهم می نمایند.

همان طور که می دانیم، طبق اصل 136 قانون اساسی ، مجلس می تواند از وظایف رئیس جمهور (در صورت به حد نصاب رسیدن سوال کنندگان)سوال کند نه اختیارات و مواضع رئیس جمهور!

با این حال در این 4 سال مجلس هشتم ، هر دفعه که دولت اعلام آمادگی برای جواب گویی به این سوالات می کرد، مجلسیان با پس گرفتن امضاء ، به حد نصاب نرسیدن و ملقی شدن سوال از رئیس جمهور را اعلام می نمودند .پس از آن  در رسانه ها با هجمه فراوان ، تهمت های ناروا به دولت می زدند تا با سیاه نمایی هایِ عوام فریبانه ، جامعه را نسبت به دولت بدبین کنند و همچنین  هرگاه واقعه ای منفی در حکومت رخ می داد ، مجدداٌ با یک شانتاژ، منفی گرایی و ربط دادن مسائلی که ربطی به این سوال ها ندارد، آن را مطرح می نمودند.آنها  تا آخر مجلس هشتم روی این افکار پوسیده بسیار لجاجت ورزیدند.                                                                                             

مخاطبان گرامی؛ با بررسی دقیق سوالات مطرح شده ، کم محتواییِ مجلس هشتم بیشتر بر ما آشکار می شود ! واقعا ًسوالاتی که در مجلس مطرح گردید ، بی محتوا و غیر تخصصی بود، آنهم در مورد اختیارات و مواضع رئیس جمهور!!!

اینجاست  که انسان وادار به گریه و خنده می شود!!! گریه به دلیل آن که می بینیم ، پس ازگذشت 33 سال ازانقلاب ، سطح فکری خواص چقدر نزول کرده است  ! و به فرموده؛ آقا خواص باز از مردم عقب مانده اند.  خنده به واسطه محتوای سوال ها ، که  بچه گانه بودن و کوته فکری در آنها موج می زند! تعدادی از سوال ها هیچ ربطی به وظایف رئیس جمهور ندارد (مانند یازده روز خانه نشینی  و یا تغییر وزیر و ... ) تعدادی دیگر از سوال ها که اسماً جنبه تخصصی دارد! بار ها و بارها  وزیر مربوطه در کمسیونهای مجلس پاسخ داده و نمایندگان قانع شده بودند .                                                                           

البته حضرات از کینه توزی شخصی و لجاجت های نفسانی دست ور نداشته و تا قبل از انتخابات 12 اسفند مجدداٌ خوراک تبلیغاتی کم آورده بودند و باز از شخص ریاست جمهوری خواستند که این سوالهای کذائی را در مجلس جواب دهد .آنها پیش بینی می کردند با آمادگی دکتر در مقام پاسخ گویی ،نتایج انتخابات از این قضیه متاثر خواهد شد ، لذا آن را به بعد از انتخابات موکول کردند .

 مردم ، با بصیرت و آگاهیِ وصف ناپذیر به این حقیقت پی برده بودند و می دانستند این افراد مغرض ، که خود  را وکیل ملت می دانند، هدفی غیر از جاه طلبی و دنیا گرایی ندارند . مردم به تعصب و جهالت حضرات با شعارهای تابلویِ: صدای ملت ! و منتقدین دولت ! برای تصاحب کرس های  مجلس پی برده بودند. اما این خواص متاسفانه باز صدای ملت را در سال 84 و 88 نشنیدند یا خود را به ناشنوائی زدند . حال که مردم به  تمامی این ترفند ها و شانتاژ ها ، نه گفتند و عدم اعتماد خود را به آنها اعلام کردند، آنها می خواستند با هوچی گری و جو سازی ، سکوت ولایی دکتر را بشکنند و باعث تشدد و التهاب در کشورشوند  که زمینه ایجاد موانعی در پیشرفت و اجرای عدالت بگردد .

  عملکرد مجلس هشتم در آخرین دیدار مجلسیان با امام خامنه ای  مورد انتقاد ایشان  قرار می گیرد و معظم له عدم رضایت خود را از روند مجلس با استفاده از  واژه ی " کارَکی " نشان می دهند.ایشان بیان فرمودند:" صد ها لوایح و قانون که نیاز مبرم در زندگی روز مره مردم و دولت است ،پشت در ها داخل زون کن ها مانده و خاک می خورد" . ولی آقایان فقط دنبال حاشیه سازی و فرافکنی هستند و طرح لوایحی که مربوط به وظایف مجلس و نیاز مردم است در آن دیده نمی شود! اما با طرح لوایح و مواردی ( وقف دانشگاه آزاد ، حقوق مادالعمر نمایندگان ، معطل ماندن هدفمندی یارانه ها ، قانون کسب کار ، بیمه بیکاری طولانی مدت ، وزارت ورزش جوانان ،اختصاص امتیاز 50 ساله نشر کتب  استاد مطهری به ...) به آسمان ریسمان بافتن و سیاه نمایی رسانه ایی پرداختند . طرح مسائلی که جز بد بین کردن افکار عمومی نسبت به دولت مردان(  و همچنین ارجاع آن به قوه قضایه در مقام شکایت از رئیس جمهور )چه سودی برای نظام داشته است؟؟؟ ( عدم معرفی وزیر ورزش! ، پرونده 1 میلیاردی فتنه 88! ،دیر فرستادن لایحه بودجه از طرف دولت ، استیضاح بی مورد وزیران  که مورد بارز آن استیضاح وزیر راه ترابری مهندس بهبهانی بود که ایشان با تلاشی وصف ناپذیر و دلسوزانه نسبت به بیت المال ،خود با پیمانکار های متخلف برخورد و مبارزه می کرد که ایشان قربانی حامیان ثروت و قدرت در مجلس  شد!).

مقام معظم رهبری(مدظله) چندین بار قانون نظارت بر نمایندگان را متذکر می شدند اما آنها با پرچم ولایت مداری!!! ، فرمایش معظم له را زیر پا گذاشته و توجهی نکردند تا آخرین ماههای دوره مجلس هشتم  که آن را بصورت وصله پینه با  چندین ماده تصویب و در شورای نگهبان مطرح شد که آن هم مغایر با شرع اسلام دانسته شد!!! و برگردانده شد به مجلس. تصویب قانون نظارت بر نمایندگان ،باعث می شد ،افرادی که با پولهای آلوده مافیای ثروت قدرت به مجلس راه یافته اند مشخص شوند  لذا این نمایندگان! به خاطر همین امر از تصویب آن جلوگیری می کردند.

مورد دیگری که قابل ذکر است و  مهمتر ،دستگاه های نظارتی و پیش گیری کننده تخلفات هستند( دیوان محاسبات زیر مجموعه قوه مقننه و سازمان بازرسی زیر نظر قوه قضایه ) آنها  از این بابت از بیت المال حقوق دریافت می کنند که تخلفات و جرائم مالی و ... را شناسائی و پیگیری کنند.اما آنها به  وظایف خودشان عمل نمی کنند !!! من باب مثال ، پرونده جنجالی سه هزار میلیاردی است که  آنها توجهی نکرده  و بعد از اتفاق افتادن جرم تازه  طلب کار نظام شده اند! ( مدیران این دو دستگاه به نحوی جزء منتقدین تابلو دار دولتمردان عدالت جوی ما می باشند)

 اما بالاخره روز موعود (24 اسفند 90) فرا رسید و تابوی سوال از رئیس جمهور با پاسخ های قاطع ، دلیرانه و بصیرتی دکتر احمدی نژاد شکسته شد .ایشان با گفتن گوشه ای اندک از حقایق ، به تمامی  این بد اخلاقی ها و جو سازی های سیاسی پاسخ گفتند.

 مجلسیان فکر می کردند با مطرح کردن آن در این زمان ، انتقام عدم اعتماد مردم را می توانند از دولتمردان و شخص رئیس جمهوربگیرند! اما آنها خیلی کوته فکر و محدود به مسائل می اندیشند. آنها نمی دانند که شخص رئیس جمهوراینجا مطرح نیست ، بلکه یک گفتمان ارزشی و آرمانی مطرح است،  که معمار کبیر انقلاب اسلامی  حضرت امام (ره) آن را عرضه کرده اند و خون هزاران شهید بابت بقای این گفتمان فدای اسلام و بیمه کردن آن شده است

هدف اجرای آن نیز عدالت و زمینه سازی برای حکومت حضرت ولی عصر در این کشور است .                                                                           

خداوندا ما را مدیون و روسیاه در برابر ائمه و شهدا قرار مده         

آمین     
برچسب ها: مجلس هشتم، طرح سوال از رئیس جمهور، سوالات بی محتوای مجلس، پاسخ رئیس جمهور به سوالات مجلسیان،
[ شنبه 27 اسفند 1390 ] [ 12:29 ق.ظ ] [ علی اكبر ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

این وبلاگ با هدف عمل به فرمایشات و منویات مقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه ای (حفظه الله) و بصیرت افزائی در جهت با لابردن سطح آگاهی ،تحلیل و یادآوری تاریخ مظلوم تشییع که در هر برهه از زمان با ترفند ها و فتنه های دنیوی در مبارزه بوده است،فعالیت می نماید.
" امام خامنه ای : بصیرت (عاشورائی) یعنی اینکه بدانیم شمری که سر امام حسین (ع) را برید همان جانباز جنگ صفین بود که تا مرز شهادت پیش رفت. "
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
t>

قافلـه ی صبـــر و بصــیرتقافلـه ی صبـــر و بصــیرت

 آسمانی ها

ایران رمان