تبلیغات
Online User بصیرت عاشورائی

بصیرت عاشورائی
" بازمانده ای از شهدای كربلای (جزیره) بواریـن "
دكتر الهام:
مجلس آینده با گفتمان دولت همراهی كند

غلامحسین الهام عضو شورای مركزی جبهه پایداری كه در مسجد امام صادق(ع) سخن می‌گفت، با بیان این‌كه «در هر انتخابات با چالش‌هایی مواجه بوده‌ایم» تصریح كرد: حقیقتاً در این كشور آزادی وجود دارد. در هر كشوری در چارچوب قوانین، محدودیت‌هایی وجود دارد. از این آزادی باید مسئولانه استفاده كرد و استفاده مسئولانه امروز این است كه در انتخابات شركت كنیم.
وی افزود: انتخابات سرنوشت اسلام را تعیین می‌كند و من احساس می‌كنم كه انتخابات پیش‌ رو از هر انتخابات دیگری حساس‌تر است. این انتخابات به این خاطر خطیر است كه اولین آزمون بعد از فتنه سال 88 است. پس از تلاش‌هایی كه دشمن انجام داد كه چهره‌های شاخص را مقابل انقلاب قرار دهد، اما مردم این موج را كنار زدند.
الهام گفت: مجلس آینده با دولتی قرار است كار كند كه تبلور آرمان‌های مردم بوده و هست. این دولت احیاگر گفتمان عدالت و انقلاب بود و مردم با این تصور به سمت آن آمدند و فتنه 88 را خاموش كردند. این دولت پرچمدار گفتمانی است كه در سال 84 احیا شد، لذا این نقطه امید باید حفاظت شود.
وی تصریح كرد: باید به سمت مجلسی حركت كنیم كه با این گفتمان كه توسط این دولت احیا شد، مطابقت كند. عدالت‌محوری، مبارزه با اشرافیت و فساد، رفع تبعیض‌ها، سفرهای استانی و پركاری، ضعف‌های این دولت نیست، برخی این مسائل را ضعف دولت عنوان می‌كنند چراكه می‌خواهند انتقام سال 84 را بگیرند. استكبارستیزی از نقاط قوت دولت است. حال مجلس آینده با ‌چنین دولتی چه نسبتی باید داشته باشد. كسانی باید در مجلس باشند كه گفتمان دولت را تبیین كنند.
وی افزود: انرژی دولت فوق‌العاده بود و می‌خواست پرشتاب جلو برود، اما مجلس به‌طور مرتب جلوی آن را سد كرد. دعواها بالا گرفت و اگر تعامل مجلس و دولت، تعاملی مبتنی بر ارزش‌ها بود، معارضه نمی‌كردند.
مشاور حقوقی رئیس‌جمهور افزود: اما در مجلس هفتم به جای مماشات با دولتی كه با آن همه ظرفیت روی كار آمده بود،‌ با هم كل انداختیم. باید از این دولت حمایت می‌شد، نه مچ‌گیری. تعداد سؤالاتی كه از این دولت شد بی‌سابقه بود. آقای لنكرانی مرتب در كمیسیون‌ها به سؤال كشیده می‌شد. من نیز كه وزیر دادگستری بودم سه بار برای سؤال به مجلس دعوت شدم. الهام با بیان این‌كه «سؤال از رئیس‌جمهور در نظام ریاستی مطرح نیست» گفت: اما در این مجلس دائماً به دنبال سؤال از رئیس‌جمهور بودند. اكنون نیز آن را متهم می‌كنند و همه ارزش‌ها را زیر سؤال می‌برند. باید یك نسبت معقول، قانون‌مند و نظارتی بر اساس گفتمان امام(ره) و رهبری میان مجلس آینده و دولت وجود داشته باشد. اگر مجلس آینده مخالف دولت باشد چالش‌های سختی پیش‌رو خواهیم داشت.


طبقه بندی: خبری و اطلاع رسانی،
برچسب ها: مجلس آینده، دکتر الهام، مشاور حقوقی رئیس جمهور، مجلس نهم با دولت همراه کند،
[ دوشنبه 17 بهمن 1390 ] [ 05:00 ب.ظ ] [ حسین ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

این وبلاگ با هدف عمل به فرمایشات و منویات مقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه ای (حفظه الله) و بصیرت افزائی در جهت با لابردن سطح آگاهی ،تحلیل و یادآوری تاریخ مظلوم تشییع که در هر برهه از زمان با ترفند ها و فتنه های دنیوی در مبارزه بوده است،فعالیت می نماید.
" امام خامنه ای : بصیرت (عاشورائی) یعنی اینکه بدانیم شمری که سر امام حسین (ع) را برید همان جانباز جنگ صفین بود که تا مرز شهادت پیش رفت. "
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
t>

قافلـه ی صبـــر و بصــیرتقافلـه ی صبـــر و بصــیرت

 آسمانی ها

ایران رمان