تبلیغات
Online User بصیرت عاشورائی

بصیرت عاشورائی
" بازمانده ای از شهدای كربلای (جزیره) بواریـن "

محمد (ص)سالها در بینشان زندگی میکرد، مشکلی با او نداشتند که هیچ، سر او قسم هم میخوردند. همه حرف هایش را دربست قبول داشتند، بهترین و حکیمانه ترین سخنان را میگفت و هیچ گاه سخنی بیهوده نگفته بود. اصولا کسی شاید نبود که با او مشکلی داشته باشد. برای چه باید از او بد بگویند یا کینه داشته باشند؟! کسی که جز خیر از او به دیگران چیزی نمی رسید... . زمان گذشت تا اینکه پیامبر شد و آنان را به عدالت فراخواند. اینبار هیچ کس باور نکرد! هیچ کس سخنانش را جدی نگرفت! برخی او را دیوانه خطاب کردند! خواستند او را بی آبرو کنند، بر سرش کثافات میریختند و فحاشی میکردند. آری! اگر ثابت بمانی و حرکت نکنی، هیچ کسی با تو کاری ندارد! اما اگر ادعای عدالت کردی، باید پیه خیلی چیزها را به تنت بمالی!

 

هنگامی که دکتر احمدی نژاد شهردار بود در دیداری با امام خامنه ای، امام به ایشان می فرماید: تصوّر نكنید كسانى كه از مصادره زمینهاى ملى و از قانون‏شكنى به سرمایه‏ هاى بیحساب دست یافته‏ اند و جریانهاى مالى را با ویژه‏ خواریهاى خود به سمت جیبهایشان سرازیر كرده‏ اند، الان كه شما سرِ كار آمده‏ اید، آرام بنشینند ودست از پا خطا نكنند؛ نخیر، اینها توطئه خواهند كرد؛ از نقاط ضعف استفاده خواهند كرد؛ نقاط ضعفى خواهند آفرید تا از آنها استفاده كنند. باید مراقب اینها باشید.

آن زمانی بود که دکتر در شهرداری بودند، یک حکومت محدود و کوچک، که یک هزارم مشکلات و گستردگی کشوری به نام ایران را نداشت، و این همه امام خامنه ای به او می گوید: باید مراقب توطئه ها باشید! و اکنون امام به ایشان چه می گوید در جلسات دونفره من نمیدانم! اما به راستی چرا ناگهان این فشار به اقتصاد را واردکردند و چه کسانی؟!

به چند اتفاق اقتصادی بر میگردیم و با هم مرور کنیم، همه چیز روشن میشود:

 

*1مصوبه ننگین مجلس

مجلس شورای مثلا اسلامی، در یک مصوبه که هم رنگ و بوی سیاسی دارد و هم خبر از مافیای قدرت میدهد، طرح قانون فضای کسب و کار را تصویب می کند. این طرح چیست؟! این طرح از اختیارات دولت و شورای پول و اعتبار کم می کند و به اتاق بازرگانی به عنوان یک نهاد تصمیم گیر در عرصه سیاست های اقتصادی نقش زیادی میدهد، که قبلا در تصمیمیات اقتصادی مطلقا نقشی نداشت... . علی لاریجانی رئیس مجلس در روز تصویب طرح با دفاع از کلیات طرح می گوید: باید قبول كنیم كه اگر بخش خصوصی بخواهد فعال باشد باید حرفش را در مجامع تصمیم‌گیر بزند، بنابراین در این قانون جایگاهی برای دریافت نظرات بخش خصوصی پیش‌بینی شده كه بر اساس آن تصمیم‌گیری خواهد شد... اتاق بازرگانی هم اعلام کرده بود که این طرح "میوه شیرین همکاری مجلس و بخش خصوصی" است.

برویم سر مسئله مهمتر: چه کسانی اعضای اصلی اتاق بازرگانی هستند؟! اتاق بازرگانی تشکیل شده از یک هیئت 30 نفره. 30 پولدار اول ایران طبق آمارهای رسمی، همه اعضای اتاق بازرگانی 30 نفره هستند!!! این مسئله ایست که خود آنها هم به صراحت آن را می گویند! لینک

حالا برگردید به سخنان لاریجانی در باب عدالت اجتماعی: "مشکلات کشور با صدقه پروری حل نمی‌شود، ما نباید به دنبال اقتصاد کمیته امدادی باشیم" و سخنان حبیب الله عسکر اولادی یکی از این 30 نفر اعضای اتاق بازرگانی: پنج سال پیش گفتم تیم اقتصادی دولت، اقتصاد کشور را به سمت فشل شدن می‌برد .اینهم سخنان محمد نهاوندیان رئیس اتاق بازرگانی: اقتصاد صدقه‌ای راه به‌جایی نخواهد برد باید اصلاحات ساختاری را آغاز کرد و از پول دادن‌های صدقه‌ای اجتناب کنیم و به بهینه‌سازی و دسترسی به بازار همزمان توجه کنیم. محسن رضایی با دکترای اقصاد: با رفتارهای اقتصاد یارانه‌ای، گداپروری و غیرتولیدی به جایی نمی‌رسیم و دست آخر هم سخنان رفسنجانی: ساختن اقتصاد کشور با شیوه گداپروری جواب نمی‌دهد و لذا باید در عرصه تولید قدمهای مهم و اساسی برداریم.

اما امام خامنه ای در نماز جمعه فرمودند: البته بین ایشان(رفسنجانی) و بین آقاى رئیس جمهور از همان انتخاب سال 84 تا امروز اختلاف‌نظر بود، الان هم هست؛ هم در زمینه‌ى مسائل خارجى اختلاف‌نظر دارند، هم در زمینه‌ى نحوه‌ى اجراى عدالت اجتماعى اختلاف‌نظر دارند، هم در برخى مسائل فرهنگى اختلاف‌نظر دارند؛ و نظر آقاى رئیس جمهور به نظر بنده نزدیكتر است.

حالا این اعضای اتاق بازرگانی را اگر یک درصدی ها در نظر بگیریم، مجلسی ها و آقایان چکار می کنند جز استیلای همان یک درصدی ها بر سیاست های اقتصادی؟! به قول برادر بزرگ و عزیزم حامد، چند سال دیگر باید جنبش تسخیر خیابان حافظ راه بیاندازیم!

 

*2 دخالت شهرداری در بازار ارز و طلا

روزنامه ایران پس از یک تحقیق دست به انتشار یک گزارش مستند درباره شرکت جهان میزند. در ابتدا امپراطوری قالیباف موضوع را رد می کنند اما به تدریج مشخص میشود که همه چیز حقیقت دارد تا جاییکه شهردار رسما به این مطلب اذعان می کند. شرکت جهان -از پیمانکاران شهرداری- با خرید میلیاردی سکه از بازار، سکه ها را در قالب بازپرداخت بدهی به مردم می فروشد. بسیار بدیهی است که اگر بصرفد سکه حساب می کنند و اگر نصرفد نقد. سرانجام شورای شهری ها از کنار این موضوع رد میشوند تا این موضوع هم مدفون شود... . کسانی که در بازار سکه بوده اند، سالهای ابتدای دهه هفتاد را به خوبی بیاد دارند، جاییکه شهردار  وقت، کرباسچی امین! دقیقا همین کار را با بازار ارز میکرد که منجر به ورشکست شدن عده ای بسیار زیاد و تلاطم بازار ارز میشد(لازم به ذکر است که با حکم قاضی انقلابی -آقای اژه ای- کرباسچی از تمام اتهامات اقتصادی تبرئه شد!!!). امروز هم همان کار را شهرداری انجام میدهد فقط با فرق علنی بودنش!!! فقط تصور بکنید که چقدر می تواند این موضوع بزرگ باشد که یک روزنامه معمولی فقط به گوشه ای از آن رسیده... .

*3 نهاد های  خاص

تصور کنید که شما یک نهاد بسیار بزرگ هستید، نهادی که می توان نام آن را یک شبه دولت نامید. شما در بخش اقتصادی مطلقا به هیچ جایی وابستگی ندارید که البته با توجه به اهمیت نهاد شما، این مساله هم مثبت است و هم منفی. شما در این نهاد هم اطلاعات مجزا دارید و هم اقتصاد مجزا، تا جایی که به راحتی اعلام می کنید که در پروژه های زیر 100 میلیارد شرکت نمی کنید. به اینها اضافه کنید که شما دستگاه تبلیغاتی و اطلاع رسانی هم داشته باشید. وارد بقیه مسائل نمیشوم که خودتان بهتر میدانید.

 

سونامی به زودی میرسد

 

یک اتفاق بسیار بزرگ رخ میدهد که تمام این اضلاع را در کنار هم قرار میدهد. آن اتفاق چیست؟! فاز بعدی هدفمند کردن یارانه ها! در این فاز که قرار است آخر امسال اجرایی شود، مهمترین رکنش، شفاف شدن گردش مالی همه است. با مشخص شدن گردش مالی همه، دیگر همه باید مالیات بپردازند و دیگر کسی نمی تواند گردش های مالی هنگفتی بدون دیده شدن داشته باشد. تمام این اتفاقات با بسته تغییر نظام بانکی همراه خواهد بود.

مجلسی هایی که برای 1% سنگ تمام می گذارند،  نمی توانند جلوی این طرح را بگیرند، آنها به زمینه ای برای توقف این طرح نیاز دارند. از طرف دیگر، قطعا برخی دستگاهها با شفاف شدن گردش مالی خود به شدت مخالفند. بزرگترین مشکل حال حاضر دولت و شهرداری هم اصولا همین است. تقریبا اکنون همه میدانند که بدهکارترین دستگاه در جمهوری اسلامی، به دولت مربوط نیست و شهرداری تهران است!!! به علاوه شما خود را آن نهاد خاص تصور کنید که نه به مالیات معتقدید و نه به شفاف شدن گردش های مالی خودتان. شما تاکنون اصلا مالیات نداده اید، حالا بخواهید در گردش مالیتان مالیات ارزش افزوده بدهید؟!

نتیجه: با فشارهای شدید و سیاسی کاری ها بازار ارز متلاطم میشود.  فشار شدیدی به دولت دقیقا پس از تحریم ها وارد می کنند و با دستگاههای تبلیغاتی خود همه چیز را تحت تاثیر قرار میدهند. دولت مجبور میشود به چند سال قبل برگردد و نرخ ها را افزایش دهد که برای 1% عالیست. از طرفی هم مجلسی ها به بهانه های واهی، اجرای طرح هدفمندی را به بعد از سال موکول می کنند و ترمز آن را میکشند! رفت برای بعد از سال جدید! از همه مهمتر زمان انتخابات است. حامیان دولت اسلامی هم که همه رد صلاحیت شده اند! پس با این احوالات، خدا برای بعد از سال نو و مجلس جدید هم بزرگ است!

این تلاطم ارزی یک خط و نشان برای احمدی نژاد بود، ولی او از پسش بر میآید!

از همه جالبتر اینست که پایداری ها هم همه ساکتند! فقط ادعا دارند!

**نکته مهم: امروز شواری نگهبان با این مصوبه خطرناک مجلس مخالفت کرد. امیدواریم که کارش به استوانه نرسد!

نقل از احمد ندائی از دورن
طبقه بندی: تحلیل و نقل ها،
برچسب ها: فشار اقتصادی بر دولت، آشفته بازار ارز و طلا، فشار اقتصادی، چرا اینقدر فشار بر ودولت،
[ دوشنبه 10 بهمن 1390 ] [ 01:15 ب.ظ ] [ علی اكبر ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

این وبلاگ با هدف عمل به فرمایشات و منویات مقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه ای (حفظه الله) و بصیرت افزائی در جهت با لابردن سطح آگاهی ،تحلیل و یادآوری تاریخ مظلوم تشییع که در هر برهه از زمان با ترفند ها و فتنه های دنیوی در مبارزه بوده است،فعالیت می نماید.
" امام خامنه ای : بصیرت (عاشورائی) یعنی اینکه بدانیم شمری که سر امام حسین (ع) را برید همان جانباز جنگ صفین بود که تا مرز شهادت پیش رفت. "
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
t>

قافلـه ی صبـــر و بصــیرتقافلـه ی صبـــر و بصــیرت

 آسمانی ها

ایران رمان