تبلیغات
Online User بصیرت عاشورائی

بصیرت عاشورائی
" بازمانده ای از شهدای كربلای (جزیره) بواریـن "

همایش گفتمان انقلاب اسلامی با حضور رئیس جمهور و تعدادی از اصولگرایان و ستداد های انتخاباتی دكتر احمدی نژاد از هر استان از جمله استان بوشهر در محل اجلاس سران برگزار شد.

در این جلسه كه متشكل از اصولگرایان و ستادهای انتخاباتی دكتر احمدی نژاد بود، رئیس جمهور در خصوص مسائل خاورمیانه، جهان، مواضع و سیاست های خارجی دولت و همچنین مسائل داخلی مطالبی را بیان نمودند.

در پایان جلسه نیز رئیس جمهور به سوالات حاضرین در اجلاس پاسخ دادند.

به گزارش خبرنگار رازنیوز: در این همایش علاوه بر رئیس جمهور، زریبافان رئیس سازمان بنیاد شهید و معاون رئیس جمهور به همراه بهداد معاون سیاسی نهاد ریاست جمهوری و ثمره هاشمی دستیار اول رئیس جمهور حضور داشتند.از این جلسه خبر کاملی منتشر نشد. احمدی نژاد نزدیک دو ساعت و نیم صحبت کرد، بدون این که کسی خسته شود. مسایل مهم و چالش برانگیزی را هم طرح کرد که من به دلیل نداشتن قلم و کاغذ، فقط سعی کردم آنها را به یاد بسپارم. در زیر اهم این مسایل را به صورت نقل به مضمون می آورم و متذکر می شوم که احتمال خطای صوری و محتوایی در این نقلها زیاد است:

1-      احمدی نژاد در آغاز سخنانش گفت که حرفهای بسیاری در سینه دارد که حداکثر ده درصدش را می تواند در دوران زمامداری اش بگوید. 20 الی 25 درصد را هم شاید بعدها بتواند مطرح کند و بقیه را هیچ وقت به صلاح نیست که بازگو نماید.

2-      احمدی نژاد گفت که درست بعد از پیروزی در انتخابات 84، دیگر کاندیداهای اصولگرا (نام نبرد ولی منظورش قالیباف، توکلی، رضایی و لاریجانی بود) را خواسته و در جلسه ای به آنها گفته هر طرح و ایده ای که دارند و نیروهایی که می شناسند، به وی معرفی نمایند. قالیباف سریعا پاسخ داده که من نه طرحی دارم و نه نیرویی. ولی افراد دیگر طرحها و نیروهایشان را معرفی کرده اند که حداقل ده نفر از وزرای اولیه دولت نهم جزو فهرست مشترک پیشنهادی آن کاندیداهای مهزوم بوده اند.

3-      احمدی نژاد قسمت اعظم صحبتهایش را به روایت دیدارش با یکی از شخصیتها (من احتمال می دهم این فرد از طرفداران سابق دولت و مخالف فعلی آن باشد. مثلا حسینیان یا رسایی) و رد و بدل ادعای آن فرد و پاسخهای رییس جمهور، اختصاص داد و در بین این روایت مطالب مهمی را مطرح کرد. فرد مزبور در ابتدا مدعی انحراف دولت در حوزه فرهنگ می شود. احمدی نژاد می پرسد مثلا چه انحرافی؟ وی می گوید: «ورود زنان به ورزشگاه». احمدی نژاد پاسخ می دهد که این اقدام مطابق فتوای رهبری بود و ایشان به احمدی نژاد گفته که من به این دلیل به دولت های قبلی اجازه چنین کاری را نمی دادم که از آنها مطمئن نبودم. ولی با طرح این مسئله و جنجالهای و مخالفتهای متعاقب آن، رهبری امر به عقب نشینی می کنند و می گویند که این مسئله اول کشور نیست. درباره ادعای ارتباط دولت با رمالان و جنگیرها، احمدی نژاد گفت که ما اصلا اعتقادی به این مسایل نداریم. هیچ مدرکی هم در این رابطه وجود ندارد. اگر رمالها کاری می توانستند بکنند، خودشان را از خطر دستگیری نجات می دادند.

4-      در پاسخ سؤال آن فرد درباره ولایتپذیری احمدی نژاد، وی گفت که من ادعایی ندارم. رییس جمهور با نقل حکایت ابن سینا و تهمت نامسلمانی به وی گفت که در جواب این افراد همان شعر ابن سینا را مناسب میدانم که بخوانم:

دین چو منی گزاف و آسان نبود / روشن تر از ایمان من ایمان نبود

در دهر چو من یکی و آن هم کافر! / پس در همه دهر یک مسلمان نبود

احمدی نژاد با تکرار دوباره این قسمت از نامه حضرت امیر، «اعینونی بورع و اجتهاد» گفت که ولایت پذیری به حرف نیست؛ باید عملا ولایت را یاری کرد. باید با ورع و پاکدستی و جدیت و تلاش کار کرد. نه آن که کسی مدعی باشد و 9 صبح بیاید و 2 بعدازظهر برود. از سه شنبه به بعد هم اصلا سر کارش حاضر نشود و به قم برود!

5-      رییس جمهور در مورد فتنه 88 و قضیه برکناری محسنی اژه ای از وزارت اطلاعات گفت که هفت ماه قبل از انتخابات، وزیر اطلاعات را خواستم و گفتم که اخباری به من رسیده که برای انتخابات برنامه براندازی داخلی و خارجی طراحی گردیده است. دو نفر از معاونین وزارت اطلاعات هم در این قضیه با جریان مقابل همراه اند. ولی محسنی اژه ای با رد این مطلب گفت که مسئله خاصی در میان نیست و این گزارشات نادرست را خدمت رهبر انقلاب هم میداد. من در جلسه ای با رهبری گفتم که هدف اینها انتخابات نیست و در واقع به دنبال براندازی اند. رهبری پرسید دلیل شما چیست که دلایلم را ارائه کردم و گفتم که شما نگران نباشید، مناظره ها در پیش است و من با روش «احمدی نژادی» مسئله را کنترل میکنم. رهبری هم فرمودند که تند نروید. احمدی نژاد ادامه داد که آن فرد (منظور موسوی) روز قبل انتخابات با مجله تایم مصاحبه کرده و گفته که چه ببریم و چه ببازیم در خیابانیم. چند صد خانه تیمی سازماندهی شده ایجاد کرده و حتی بعضی مسلح بودند. می خواستند گروههای پانصد نفری را جلوی ساختمان وزارتخانه ها بفرستند و وزرا را به زیر بکشند و بعد به سراغ دفتر رهبری بروند.

6-      در مورد متکی گفت که وی هیچ گاه وزیر مطلوب احمدی نژاد نبوده و بار وزارت امور خارجه را در این شش سال، خود رییس جمهور به دوش کشیده است. در دور دوم اصلا نمی خواسته متکی را معرفی کند که بنا به مصالحی این کار را انجام داده است. اما وقتی برخی نمایندگان خارجی ایران به کشورهای دیگر پناهنده شدند و حرفهای بسیار بدی علیه کشور مطرح کردند، احمدی نژاد که از ابتدا مخالف فرستادن این افراد به عنوان نماینده به خارج از کشور بوده و  متکی بر این امر اصرار داشته، عذر متکی را می خواهد. این قضیه مربوط به سه ماه قبل از عزل متکی بوده؛ ولی وی در این مدت، با سفرهای بی مورد خارجی، حود را از دسترس رییس جمهور دور می داشته است. تا این که بالاخره جلسه ای بین آن دو تشکیل می شود و رییس جمهور رسما عذر متکی را می خواهد و حتی به وی پیشنهاد ریاست سازمان انرژی اتمی را هم می دهد که متکی قبول نمی کند.  متکی می گوید که سفری به سنگال خواهد داشت و بعد از آن آماده رفتن از وزارت خارجه است. احمدی نژاد هم می پرسد کی از سنگال برخواهی گشت؟ که پاسخ می شنود دوشنبه عصر. رییس جمهور حکم برکناری متکی را نوشته و به دفتر خود می دهد تا دوشنبه عصر آن را منتشر نماید. ولی متکی که با هواپیمای اختصاصی به سنگال رفته، سفرش را بی جهت طول می دهد و حتی در تماسی از مسئولان وزارت خارجه می خواهد، سفری دیگر به کشوری دیگر برایش ترتیب دهند. در این میان مسئولان دفتر رییس جمهور نامه برکناری متکی را منتشر میکنند، در حالی که وی علی رغم وعده اش در عصر دوشنبه به کشور بازنگشته و به این ترتیب آن حرف و حدیث ها پیش می آید.

7-      رییس جمهور در مورد فساد بزرگ اقتصادی هم توضیحات مفصلی داد. وی گفت که این تخلف اصولا در بانک صادرات که غیردولتی است رخ داده و وزارت اقتصاد هم نه وظیفه دارد و نه می تواند که بر همه شعب بانکها نظارت داشته باشد. ایراد اساسی از سیستم بانکی است که من شش سال است فریاد اصلاح آن را سر می دهم ولی همراهی نمی شود. این افراد مدعی (منظور توکلی بود) پیش از این می گفتند رییس جمهور حق هیچ گونه دخالتی در بانکها را ندارد و حتی قائل به اختیار تغییر ساعت بانکها برای رییس جمهور نبودند. اکنون متهم اصلی در زندان است و ما گفته ایم با هر کسی در هر رده ای که مقصر بوده، باید برخورد شود. ولی بی جهت دولت و مشایی را متهم می کنند. رییس قوه قضاییه دو سال است که در جاهای مختلف، مدعی فساد اقتصادی آقای رحیمی می شود. من در جلسه سران قوا به وی گفتم که چرا این کار را می کنید، اگر مسئله ای هست دادگاه تشکیل دهید و ایشان را محاکمه کنید. اما آقای آملی لاریجانی گفت که من اسمی نیاورده ام؛ گفتم که شما گفته اید «یک مقام ارشد دولتی» و فردایش روزنامه ها نوشته اند رحیمی و شما هم تکذیب نکرده اید. من خدمت رهبری رفته و گفتم اگر آقای رحیمی یا هر کسی در دولت یک ریال تخلف کرده باشد، من در تلویزیون از مردم عذرخواهی می کنم و کنار می روم و می گویم که من شایسته شما نبودم. رهبری گفتند حالا یک ریال اشکال ندارد، من گفتم یک ریال تخلف هم برای این دولت پذیرفته نیست.

8-      در مورد آیت الله مصباح (البته احمدی نژاد اسمی از ایشان نیاورد و به صورت غیرمستقیم اشاره می کرد) گفت که من چهار سال پیش به ایشان پیغام دادم که نباید مدعی باشید که این دولت را شما سر کار آورده اید. این دولت را خدا یاری کرده و حتی خود من هم ادعایی در این باره ندارم. من احمدی نژاد یک فلش بیشتر نیستم که هدفی را نشان دهم و ارزشی ندارم. اگر کسی مدعی باشد، خدا ادعایش را رسوا می کند. حالا دیده می شود که آقای مصباح تندترین حملات را به دولت میکند؛ ولی تأثیری ندارد، پس مردم می فهمند که در سر کار آوردن این دولت هم ایشان تأثیری نداشته است.

9-      در این جلسه طولانی شاید کلا کمتر از پنج دقیقه راجع به انتخابات مجلس صحبت شد که آن هم در پاسخ به سوالی درباره ارتباط احمدی نژاد با جبهه پایداری و 7+8 بود. موقع خواندن این سوال از روی کاغذ، احمدی نژاد به طعنه گفت که «چند بعلاوه چند؟ از این ور که ببینی 7+8 است و کاغذ را هم که بچرخانی باز 7+8 است و فرقی نمی کند!» او در پاسخ به این سوال گفت که ارتباط خاصی با آنها ندارد، ولی انگار همه مدعیان این انتخابات فکر می کنند پیروزیشان در گرو کوبیدن دولت است. ولی اشتباه می کنند، به نظر من هر کس که به دولت نزدیکتر باشد بیشتر مورد توجه و اقبال مردم قرار می گیرد.

10-  رییس جمهور در مورد انقلاب های منطقه گفت که جهان در حال بیدار شدن و پس زدن مناسبات ظالمانه است. ولی غربیها متوجه شده و با تحریک و جلو انداختن این حرکتها، سعی دارند آنها را مدیریت نمایند. وی معتقد بود که مسئله سوریه نقطه تعادل این انقلابهاست و چنان چه بحث سوریه طبق نظر غرب و آمریکا، پیش رود؛ کل این انقلابها به ضرر ما خواهد شد. ولی اگر اصلاحات در سوریه به صورت موفق انجام پذیرد و مقاومت ضدصهیونیستی آسیببی نبیند، کل این تحولات به نفع ما رقم خواهد خورد. احمدی نژاد گفت که در واکنش به تهدید حمله ناتو به سوریه، پیغام داده است که اگر اتفاقی بیافتد، منطقه را به هم خواهیم ریخت. در این میان موضع عربستان و ترکیه به عنوان دو کشور مهم منطقه، بسیار تعیین کننده است. در داخل سوریه ظرفیت براندازی حکومت بشار اسد وجود ندارد، ولی غرب می خواهد با درست کردن اجماع منطقه ای به وسیله ترکیه و عربستان علیه اسد، از طریق تهاجم نظامی ناتو به هدف خود دست یابد. با این وصف خارج کردن عربستان و ترکیه از این جبهه غرب، مسئله ای حیاتی می باشد و به همین دلیل است که ایران سعی دارد به صورت رسمی با عربستان تقابل نکند. جایگاه رسمی و تریبونهای غیررسمی با هم متفاوت اند و هر کدام اقتضائات خاص خود را دارند.

11-  احمدی نژاد درباره ارسال پیام تسلیت و خطاب کردن عنوان «خادم الحرمین» به ملک عبدالله گفت که این لقب ایشان است، مثل لقب «اعلی حضرت» که به برخی مقامات رسمی داده می شود. [نائب الامام خمینی هم در پیامهایی که برای سران کشورها می فرستاده و اکنون در صحیفه نور ثبت است، از لقب اعلی حضرت برای استفاده می نمود.] من که نمی توانم در پیامم لقب طرف مقابل را از اسمش حذف کنم. در این موقع احمدی نژاد با زرنگی خاص خود، به طعنه گفت که «البته اینها یکی دو تا هم حرم ندارند!» که با تشویق استقبال آمیز حضار مواجه شد.

12-  احمدی نژاد گفت که فتنه بزرگتری در راه است ولی متأسفانه هشت ماه است که همه نهادهای امنیتی روی دولت زوم کرده اند و توجهی به حرکات مشکوک داخلی و خارجی ندارند. وی تلویحا گفت که فشارهای آمریکا بر ایران جدی تر شده و آنها با پیوند دادن سه موضوع هسته ای، ترور سفیر عربستان و پولشویی قصد ایجاد اجماع بین الملی علیه ایران و احیانا حمله به ما را دارند. وی در این موقع با «احمق» خطاب کردن مسئولی که در تلویزیون مدعی پولشویی توسط بانک مرکزی بوده، گفت این فرد (احتمالا توکلی) اصلا نمی فهمد پولشویی یعنی چه که این تهمت را به بانک مرکزی می زند. پولشویی یعنی استفاده از پول حرام قاچاق مواد مخدر در جهت تقویت تروریسم و این از نظر بین المللی، جرم بزرگی است. آمریکاییها سالهاست که به دنبال متهم کردن ما به پولشویی اند.

 این گزارش بالنسبه کاملترین گزارشی است ، ولی ایراداتی هم دارد. مثلا گفتگوی احمدی نژاد با حضرت آیت الله خامنه ای را به صورت گفتگوی وی با محسنی اژه ای منعکس کرده است.

احمد سعیدی


برچسب ها: گفتمان انقلاب، احمدی نژاد در جمع ستاد های انتخاباتیش، همایش گفتمان انقلاب اسلامی،
[ شنبه 5 آذر 1390 ] [ 02:24 ب.ظ ] [ علی اكبر ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

این وبلاگ با هدف عمل به فرمایشات و منویات مقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه ای (حفظه الله) و بصیرت افزائی در جهت با لابردن سطح آگاهی ،تحلیل و یادآوری تاریخ مظلوم تشییع که در هر برهه از زمان با ترفند ها و فتنه های دنیوی در مبارزه بوده است،فعالیت می نماید.
" امام خامنه ای : بصیرت (عاشورائی) یعنی اینکه بدانیم شمری که سر امام حسین (ع) را برید همان جانباز جنگ صفین بود که تا مرز شهادت پیش رفت. "
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
t>

قافلـه ی صبـــر و بصــیرتقافلـه ی صبـــر و بصــیرت

 آسمانی ها

ایران رمان