تبلیغات


پرده چهارم:


هماهنگی حلقه اصلی جریان اقتدارگرا با {....}


حلقه اصلی جریان اقتدارگرا، جهت استفاده از نفوذ {...} در میان بعضی شخصیت‌ها، برای انجام عملیات روانی با وی به هماهنگی می‌‌رسد؛ این کار به دلیل تبعات احتمالی از بدنه این جریان- که در بین آنها افراد ولایی که مخالف {...}‌اند وجود دارد، پنهان نگه داشته می‌‌شود.


مرداد 88: تدوین قانونی برای مبارزه با خرافه‌های دینی ضروری است (تصویر شماره 9)


http://www.hashemirafsanjani.ir/media/Image/jamejam_1.jpg


۲۱ بهمن ۱۳۸۸: انتقاد شدید ‌هاشمی رفسنجانی از رواج خرافه‌گرایی


مبارزات ‌هاشمی به روایت اسناد ساواک (۳۳):


خرداد سال ۱۳۵۰ / انتقاد شدید‌ هاشمی رفسنجانی از رواج خرافه‌گرایی:


گسترش تفکر «اگر کوتاهی کنیم، امام زمان می‌‌آید و کارها را درست می‌‌کند» درد بزرگ شیعه است


گرگ و میش صبحگاهی نیمه خرداد سال ۱۳۵۰ و در حالی که شهر تهران هنوز در خواب است، «شیخ اکبر» پای در سنگفرش خیابان می‌‌گذارد تا راهی خیابان عین‌الدوله (ایران) و منزل حاج آقای معینی شود و منبر دیگری را برای مشتاقان آن روزهای اندیشه‌اش ایراد کند. «روحانی جوان» در خلوت خیابان‌ها راه می‌‌رود ولی تلاش می‌‌کند تا شلوغی افکارش را به نوعی مهار کند، مجموعه‌ای از دردهای متراکم سیاسی – اجتماعی و حتی مذهبی قلبش را از خود آکنده کرده بود مدت‌ها بود که «تبعید» امام و مرجع تقلیدش فرصت همجواری و دیدار مرادش را از او سلب کرده بود فشارهای ساواک و غفلت عمومی‌مردم نیز از سویی دیگر رنجش می‌‌داد ولی «درد دیگری» که جنس و ماهیتش مبتنی بر ظاهر اسلامی و باطن متحجرانه بود رنج مضاعفی را بر دوش «شیخ جوان» تحمیل کرده بود او به نیکی می‌‌دانست که این درد سال‌هاست بر قلب «امام» نیز سنگینی می‌‌کند از این سبب وقتی وارد هیأت انصارالحسین شد آیاتی از سوره «عذاب» را روی تخته سیاه نوشت و رو به جمعیت کرد و گفت: برخی از ما می‌‌گویند که امام زمان می‌‌آید و کارها را درست در حالی که ما دست روی دست گذاشته و پیشرفت دیگران را تماشا کنیم... نکند که «شیعه» نیز به درد اقوامی دینی در تاریخ مبتلا شود که با رجوع به افکار «خرافی» جز خواری چیزی نصیبش نشود...


دست از این اندیشه‌ها برداریم و اراده و همت پیدا کنیم!


http://hashemirafsanjani.ir/?type=emag1p&id=1799


29 تیر 1389: بردارید این انحراف به ظاهر امام زمانی را!


http://www.hashemirafsanjani.ir/?type=print&id=2350=1&action=dynamic


28 مرداد 1389: این «فتنه» سری دراز دارد! / روزی تخریب مراجع و روحانیت به نام امام زمان(عج)!


http://www.hashemirafsanjani.ir/?type=dynamic=1&id=2489#


22 شهریور 1389: امام زمان گویی که مکتب ایران بسازد، دنبال بد نام کردن روحانیت است!


http://www.hashemirafsanjani.ir/?type=dynamic=1&id=2635#


25 شهریور 1389: شاید روزی فتنه‌گران امام زمان را هم ملی کردند!


http://www.hashemirafsanjani.ir/?type=dynamic=1&id=2651#


16 آذر 1389: هوشیاری دانشجویان مانع خواب جامعه با لالایی خرافه‌پرستی می‌‌شود


٭ دانشجوی ایرانی باید تلاش نماید تا وارثی صالح برای سرمایه‌های علمی، پژوهشی اسلافش باشد و نباید بگذارد تحجر و واپسگرایی چوب لای چرخ پیشرفت کشور بگذارد و تحت تأثیر دگم اندیشی‌های زمانه، از حرکت بایستد


٭ دانشجوی ایرانی باید هوشیار باشد که جامعه با لالایی خرافه‌پرستی، به خواب غفلت نرود و دین و تعصب کور برای مردم پوستین وارونه نشود و نباید بگذارد نردبان ترقی، پله‌های سقوط گردد.


http://www.hashemirafsanjani.ir/?type=dynamic=1&id=3165

 

۱۸ آذر ۱۳۸۹: طب امام و درمان تب خرافه‌پرستان: خلاف خواست ملت بروید، فنا می‌‌شوید! (تصویر شماره 10)


http://www.hashemirafsanjani.ir/?type=dynamic=1&id=3170


۲۳ آذر ۱۳۸۹: اسلام ایرانی نقاب نو فتنه خرافه‌پرستان است


٭ اسرائیلی‌ها می‌‌خواهند با هر روش ممکن حتی با استفاده از چهره‌های نفوذی ظاهرالصلاح بازار اسلام ایرانی؛ عربی و آفریقایی راه بیندازد!


٭ اینها بیشتر دوست دارند مردم در هجوم کورکورانه به اماکن متبرکه و زیر دست و پای هم کشته شوند تا در راه مبارزه با اسرائیل به شهادت برسند.


٭ این خط انحرافی بیشتر در پی تهییج مردم و استفاده ابزاری از احساسات مردم مسلمان به اهل بیت(ع) و حتی امام زمان(عج) است.


٭ کسی که همزمان هم امام زمان می‌‌گوید و هم کوروش کوروش می‌‌کند هر دو را دروغ می‌‌گوید!


٭ مراقب نفوذ چهره‌های مشکوک مسلمان نمایی که با پای برهنه به زیارت برخی اماکن مذهبی «خاص» می‌روند ولی در خفا با یهودی‌ها ارتباط دارند باشید!


٭ از صدر اسلام تاکنون همیشه بوده اند به ظاهر مسلمانان دو آتشه‌ای که در واقع در خدمت اهداف ضد اسلامی یهود بوده‌اند!


http://www.hashemirafsanjani.ir/?type=dynamic=1&id=3210


۲۸ آذر ۱۳۸۹: تکرار / فتنه مهدویت با حقیقت مهدویت هیچ گونه ارتباطی ندارد /هاشمی : خرافه پرستان آرامش مردم و نظام را موجب تأخیر در ظهور امام زمان می‌‌دانند!/ امام اینها را از در بیرون کردند ولی امروز از پنجره آمده‌اند تا کار خود را تمام کنند!


http://www.hashemirafsanjani.ir/?id=3226=1&type=dynamic

 

پرده پنجم:


موضعگیری مهندس اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر رئیس جمهور


29 تیر 1389: جبهه باطل، جبهه حق را متهم به سحر و جادو می‌کند.


مهندس مشایی در دیدار با جمعی از روحانیون فارس و شیراز گفت: ما دو بار بیشتر هند نرفتیم. یک بار با احمدی‌نژاد رفتیم و یک بار هم با یک هیأت رفتیم. ما که تنهایی سفر نمی‌کنیم. بعد هم آنجا با نخست وزیر و رئیس جمهور آنجا ملاقات کردیم و همچنین با وزیر فرهنگ آنها و نیز با انجمن دوستی در سمینار شرکت کردیم. دو جا هم در این سمینارها سخنرانی کردیم و با اساتید زبان فارسی که از قدیم‌الایام آنجا هستند دیدار کردیم. من که ملاقاتی با مرتاض 400 ساله نداشتم و فکر می‌‌کنم اصلاً مرتاض 400 ساله یک قصه است و یک دروغ است. اصلاً مرتاض 400 ساله کیست؟ من فکر کردم آنهایی که می‌‌گویند این فرد سفر می‌‌کند، یک پروژه است تا هفته بعد بگویند که او طی‌الارض می‌کند. لابد با طی‌الارض می‌‌رود. البته از این بدتر هم گفته‌اند.


شخصی آمده خدمت دکتر احمدی‌نژاد گفته که فلان شخصیت بسیار ارزشمند گفته که می‌‌گویند مشایی احمدی‌نژاد را سحر کرده است. برای من عجیب است که جامعه ما چگونه ظرفیت دارد که این حرف‌ها را بپذیرد.


من یک روز خدمت حضرت آیت‌الله خزعلی عرض کردم گفتم حاج آقا! تا به حال شده است که جبهه دین، دیانت، تفکر شیعی، تفکر اسلامی، طرف ایمان، طرف خدا، طرف مقابل خود را به سحر متهم کرده باشد؟ برعکس این بوده است. این طرف شیطان و طرف باطل است که طرف حق را متهم به سحر می‌کند.


چرا اینطوری است؟ دلیلش روشن است چون کسی که می‌گوید فلانی ساحر است، قصدش این است که بگوید اصلاً گوش نده، نبین، نرو. وگرنه اگر آدم حق باشد که این گونه نیست.


بله ما می‌‌دانیم که کمونیزم باطل است، می‌‌دانیم مکتب اگزیستانسیالیزم باطل است، می‌دانیم اومانیزم غربی باطل است، می‌‌دانیم لیبرالیزم باطل است ولی نمی‌گوییم که نروید چون سحر می‌شوید. برعکس تریبون در اختیار آنها می‌گذاریم.


من بارها در تریبون‌های مختلف در داخل و خارج و در خیلی از دانشگاه‌های دنیا گفته‌ام. هر جایی کرسی دایر بشود، بیایید بحث کنیم. نظام مدیریتی دینی ما با هر نوع نظام مدیریتی دیگر آماده بحث است. الآن هم می‌گویم.


جبهه حق، حق ندارد بیاید راه را قطع کند. چون یک سری آدم‌هایی آن طرف خط ایستاده‌اند و اگر شما خط و بحث و گفت‌وگو را قطع کنید، آنها همان طور به حال خود باقی می‌‌مانند. باید به آنها فرصت بدهید تا ببینند حق و باطل چیست و حضرت آیت‌الله خزعلی هم تأیید فرمودند.


مشایی باطل است؟ خوب بیایید بحث کنیم. اگر تو حق هستی چرا می‌گویی این سحر می‌کند؟ تو که حق نداری این را بگویی. تو باید بیایی بشنوی که مشایی چه می‌گوید؟ دین ما در برابر سحر مگر شکست خورده است؟ یعنی ما در برابر سحر ناتوانیم؟ قدرت نداریم؟ نور خدا در سحر هضم می‌شود؟ این چه منطقی است؟ اگر وقت کردیم من دلیلش را می‌گویم. اصلاً این منطق باطل است. جبهه باطل جبهه حق را متهم به سحر و جادو می‌کند. پیامبران و اولیا و اوصیا متهم به سحر و جادو بودند تا اصلاً مردم نروند پیش اینها.


http://www.mashreghnews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=831