تبلیغات

28 فروردین: شروع قضیه: آقای مصلحی در شب 28 فروردین از سمت خود ((استعفا)) میدهد. این خبر از سایت رسمی دولت منتشر میشود. حدود یک ساعت بعد خبر ابقای او به دلیل مخالفت امام خامنه ای با این استعفا، رسانه ای میشود. نکته جالب اینست که این خبر هیچ منبع رسمی ندارد! (لینک) یعنی ادعا میشود که امام خامنه ای با این استعفا مخالفت کرده اند ولی هیچ منبع رسمی وجود ندارد، نه دفتر آقا و نه یک مرجع رسمی.


29 فروردین: تیتر فردای اکثر روزنامه ها، ((مخالفت رهبر انقلاب با استعفای مصلحی)) است.30 فروردین: شروع دروغ پردازی های کیهان؛ کدهای شریعتمداری برای ایجاد تقابل خیالی بین آقا و دکتر: تیتر امروز کیهان: رهبر انقلاب به دولت ((اجازه عزل)) مصلحی را نداد.


دروغ بزرگ کیهان و شریعتمداری در مورد خانه نشینیآقای شریعتمداری هم در مقاله "چه کسانی باید عزل شوند" (لینک)علاوه بر حملات کاملا خارج از اخلاق و... به مشایی و شخص دکتر احمدی نژاد، می پرسد: "اکنون باید پرسید که آیا در ماجرای اخیر یعنی عزل آقای مصلحی بار دیگر پای همان باند منحرف در میان نبوده است؟  !  " و مثل آب خوردن استعفای مصلحی را که نتیجه اختلاف نظر با رئیس جمهوری بود، به ((برکناری تحت فشار مشایی)) تبدیل می کند، آنهم بر اساس نظریه همیشگی "همیشه و تحت هر شرایطی پای مشایی در میان است!" اما قضیه کجا بدتر میشود؟! آنجایی که این دروغ پردازی کیهان و شریعتمداری بازتاب پیدا میکند...(توضیح در نکته)


تا جاییکه روزنامه های اصلاح طلب از جمله شرق روز بعد می نویسد: برکناری به نقل از کیهان! جرس می نویسد: "بازی دوسر باخت برای حکومت" و خبر از درگیری طیف های احمدی نژاد و طرفداران امام خامنه ای میدهد.( لینک)


جرس بار دیگر در مقاله "خیالتان راحت شد"می نویسد که این یک درسی بود برای امام خامنه ای که چاقو دسته خودش را برید! و از فرزند ناخلفی می گوید که در دامن امام خامنه ای بزرگ شده! (لینک)


BBC  : "افزایش انتقادات از احمدی نژاد بر سر تحولات وزارت اطلاعات" و در مقاله از تقابل نیروهای وفادار به احمدی نژاد و طرفداران امام خامنه ای خبر میدهد.(لینک)


 آنچه بسیار جالب است، کدسازی آقای شریعتمداری برای ضد انقلاب و اصلاح طلبان است! BBC   در یادداشت دیگری(فایده یک استعفای جنجالی) که در همان روز منتشر شد می نویسد: برخی ناظران ممکن است به استعفای حیدر مصلحی- یا به عبارت کیهان، "عزل  " مصلحی، به دیده یک نقطه عطف در شکل گیری فصل تازه ای از آرایش های سیاسی در جمهوری اسلامی ایران نگاه کنند  .  ... BBC   با کمک کدهای کیهان صریحا می نویسد که تقابلی جدید(نقطه عطف تاریخ جمهوری اسلامی!) با برخورد بنیادگران طرفدار (امام)خامنه ای و یاران احمدی نژاد و مشایی آغاز شده است!


**نکته مهم: چرا شریعتمداری اصرار دارد که عزل بوده و نه استعفا؟! چرا شریعتمداری این تحریف و دروغ را می گوید!؟ آیا میداند که معنی حرفش چیست؟! من کدگشایی می کنم: وقتی مصلحی بر اثر اختلاف با احمدی نژاد استعفا بدهد و امام خامنه ای مصلحی را ابقا کند، اصولا احتمال ایستادن احمدی نژاد در مقابل عملی که خودش به طور مستقیم درگیر آن نیست، امکان ندارد. اما اگر احمدی نژاد مصلحی را عزل کند و آقا او را ابقا کند، آن وقت می توان احتمالی یک درصدی در نظر گرفت که احمدی نژاد جلوی تصمیم آقا بایستد. بهتر میگویم: مصلحی خودش استعفا داد و آقا برای شخص مصلحی نامه نوشت. اگر احمدی نژاد عزل کرده بود، آقا برای احمدی نژاد نامه می نوشت(مثل قضیه مشایی). پس چرا شریعتمداری یک دروغ بزرگ ساخت؟! چون:::: از استعفا تقابل نمی توان ساخت و از عزل می توان!


31فروردین: ساعت 14 سرانجام نامه ابقای مصلحی از دفتر آقا منتشر میشود. تاریخ نوشتن نامه توسط آقا روز 30 فروردین است! این یعنی قبل از ((نوشتن)) و انتشار نامه، کیهان این ((تقابل)) را ساخته و پرداخته کرده است!


(لینک) جوان آنلاین که زیر نظر سید نظام الدین موسوی، یکی از احمدی نژاد ستیزترین اشخاص بود(مدیر فعلی فارس)، می نویسد: آماده باش جریان انحرافی پیش از عزل مصلحی!!!(لینک)


 فاطمه رجبی می گوید: احمدی نژاد تبعیت نکند، جلویش می ایستیم!(لینک) توکلی میگوید: کج رفتاریهای احمدی نژاد تحت تاثیر مشایی است!(لینک)


نبوی در جرس می نویسد: بازی رهبری و احمدی نژاد، پیش از آنکه قدرت نمایی یکی برای دیگری باشد، بازی دو سوی مستاصل است. استیصال وضعی است که در آن فرد چاره ای برای رفتن به وضع بهتر ندارد، برای بازگشت به عقب نیز تردید می کند، چون زیان خواهد دید  .  (لینک)


BBC : عزل استعفاگونه به تعبیر کیهان(آقای شریعتمداری ممنون از کدتان به BBC) حکایت از صف بندی های جدید در جناح های نظام و از همه مهمتر علنی شدن اختلاف میان رهبری و رئیس جمهوری شد. (لینک)


 در یک یاداشت دیگر BBCمی نویسد: افزایش فشار بر دولت ایران درباره رحیم مشایی در پی ماجرای استعفای حیدر مصلحی وزیر اطلاعات رخ داده است(فرضیه شریعتمداری) که به اختلافات میان آیت الله علی خامنه ای، رهبر ایران و آقای احمدی نژاد رسمیت داده است. (لینک)


1 اردیبهشت: جرس می نویسد: نامه رهبری، فصل تازه اختلافات(لینک) و BBC می گوید: احمدی نژاد، خودسری یا چرخش استراتژیک.(لینک)


****امام خامنه ای در 3 اردیبهشت قضیه را تمام می کند:


نگذارید شکاف به وجود بیاید. نگذارید(مخاطب داخلی ها هستند) آنچه را که دشمن در تبلیغات و در خباثتهاى سیاسى و تفتینهاى سیاسى میخواهد در مورد کشور ما انجام بدهد، انجام دهد. شما ببینید در همین پنج شش روز گذشته سر یک قضیه‌اى که آنچنان هم از اهمیت بالائى برخوردار نبود - سر مسئله‌ى اطلاعات و امثال اینها - چه جنجالى در دنیا راه انداختند. تحلیلها را بردند به این سمت که بله، در داخل نظام جمهورى اسلامى شکاف ایجاد شده است، حاکمیت دوگانه شده است، رئیس جمهور حرف رهبرى را گوش نکرده است! دستگاه‌هاى تبلیغاتىِ خودشان را از این حرفهاى سست و بى‌پایه پر کردند. لینک


4 اردیبهشت: اکثر جراید مانند کیهان تیتر میزنند:ملتهب کردن جو و بی اخلاقی کیهان و شریعتمداریامام خامنه ای می فرمایند: متأسفانه برخوردی که برخی روزنامه‌ها با این سخنان کردند، بجای القای آرامش در کشور، القای دوگانگی و دعوا را میکرد.(لینک)


بعد از اتمام حجت رهبری با این قضیه و بیان صریح ایشان که احمدی نژاد جلوی ایشان نایستاد، ببینیم برخورد مدعیان چه بوده: پایان بخش اول

نقل از:ندائی از رون